CF

Çatışma Yönetimi Koçluğu

Çatışma Yönetimi Koçluğu Programı:

Anlaşmazlık koçluğu olarak da bilinen Çatışma Yönetimi Koçluğu, koçluk ve Çatışma yönetimi alanında uzmanlaşmış bir bölümdür. Bire bir koçluk tekniği ile verilir. Eğitimli bir koç, kişilerin etkin bir şekilde belirli anlaşmazlıkları önlemeleri veya yönetmeleri ve Çatışma yönetimi yetkinliklerini arttırmaları hususunda yardımcı olur. Bu sürecin, kurumsal bağlamda ve kişilerin uzlaştırma, müzakere ve ilişkisel Anlaşmazlıklarda, çok geniş bir uygulama alanı vardır.

Çatışma Yönetimi Koçluğu Programının Sonuçları:

Bu programın sonuçları, katılımcıların aşağıdaki kazançlarıdır.

  • CINERGY® Çatışma Yönetimi Koçluğu modeline özgü teori, ilkeler ve metodlar
  • CINERGY® modelini kullanarak Çatışma Yönetimi Koçluğuna bir başlangıç ve temel kullanışlı bilgi
  • Çatışma Yönetimi Koçluğu sağlamak için gerekli beceriler hakkında bir anlayış
  • Koçluk modelini koç, danışan ve gözlemci olarak deneyimlemek
  • Bu tekniğin uygulamaları hakkında bilgi ve
  • Çatışma Yönetimi Koçluğunun lojistiği hakkında bilgi ve dokuman önerileri

Programda Kullanılan Metodlar:

Katılımcılar, düşünme, beceri geliştirme alıştırmaları, tartışma, simulasyon, gösteri ve becerileri uygulama ile Çatışma Yönetimi Koçluğu tekniklerini ve becerilerini geliştirir ve uygularlar.

Katılımcılar:

Bu eğitim, koçları, işyeri ve diğer arabulucuları, IK profesyonellerini ve Anlaşmazlık içindeki kişilerle çalışan diğer kişileri özellikle ilgilendirmektedir.

Eğitimi ve modelin uygulamasını tamamladıktan sonra program katılımcılarının CINERGY® Belgeli Çatışma yönetimi Koçu olma değerlendirmesini yapma opsiyonları vardır. Değerlendirme, bir CINERGY® Yetkinlik Değerlendiricisine yapacağınız iki saatlik bir koçluk şeklinde olmaktadır. Katılımcılar, eğitimde verilen temel yetkinler dikkate alınarak değerlendirileceklerdir.

Bu program, Uluslar arası Koçluk Federasyonu tarafında 28 saatlik Sürekli Koçluk Eğitimi Üniteleri olarak kabul edilmiştir. (19 saat ICF Temel Yetkinlikler ve 9 saat Kaynak Geliştirme)

NOT: Çatışma Yönetimi Koçluğu Programını müteakip, kursu tamamlayan katılımcılara CINERGY® Koçluk’tan “CINERGEMS” isimli aylık bülten ücretsiz olarak gönderilecektir. Katılımcılar CINERGY® Koçluk tarafından düzenlenen aylık tele-görüşmelere katılabileceklerdir.

19 saat ICF Temel Yetkinlikler ve 9 saat Kaynak Geliştirme CCEU kredisine sahiptir.

Conflict Management (Çatışma Yönetimi Koçluğu) programı detaylı bilgi ve kayıt için info@adlerce.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 
ADLER INTERNATIONAL