CF

Çatışma Yönetimi

Çatışma Yönetimi Koçluğu Programı

Anlaşmazlık koçluğu olarak da bilinen Çatışma Yönetimi Koçluğu, koçluk ve Çatışma Yönetimi alanında uzmanlaşmış bir bölümdür. Bire bir koçluk tekniği ile verilir. Deneyimli bir koç, kişilerin etkin bir şekilde belirli anlaşmazlıkları önlemeleri veya yönetmeleri ve Çatışma Yönetimi yetkinliklerini arttırmaları konusunda yardımcı olur. Bu sürecin, kurumsal bağlamda ve kişilerin uzlaştırma, müzakere ve ilişkisel Anlaşmazlıklarda, çok geniş bir uygulama alanı vardır.

 Çatışma Yönetimi Koçluğu Programının Sonuçları:

Programdan Katılımcıların Kazançları aşağıdaki gibidir;

  • CINERGY® Çatışma Yönetimi Koçluğu modeline özgü teori, ilkeler ve metodlar
  • CINERGY® modelini kullanarak Çatışma Yönetimi Koçluğuna bir başlangıç ve temel kullanışlı bilgi
  • Çatışma Yönetimi Koçluğu sağlamak için gerekli beceriler hakkında bir anlayış
  • Koçluk modelini koç, danışan ve gözlemci olarak deneyimlemek
  • Bu tekniğin uygulamaları hakkında bilgi ve

Çatışma Yönetimi Koçluğunun lojistiği hakkında bilgi ve dokuman önerileri

Programında Kullanılan Metodlar:

Katılımcılar, düşünme, beceri geliştirme alıştırmaları, tartışma, simulasyon, gösteri ve becerileri uygulama ile Çatışma Yönetimi Koçluğu tekniklerini ve becerilerini geliştirir ve uygularlar.

Kimler Katılabilir?

Bu Program, Kurumsal ve Bireysel hayatta Çatışma Yönetimi Koçluğu yapmak isteyenler, Yöneticiler, IK Profesyonelleri, Profesyonel Koçlar, Arabulucular için uygundur.

Eğitimi ve modelin uygulamasını tamamladıktan sonra program katılımcılarının CINERGY® Belgeli Çatışma Yönetimi Koçu olma değerlendirmesini yapma opsiyonları vardır. Değerlendirme, bir CINERGY® Yetkinlik Değerlendiricisine yapacağınız iki saatlik bir koçluk şeklinde olmaktadır. Katılımcılar, eğitimde verilen temel yetkinler dikkate alınarak değerlendirileceklerdir.

Bu program, ICF tarafından 28 saatlik CCEU kredisi bulunmaktadır. (19 saat ICF Temel Yetkinlikler ve 9 saat Kaynak Geliştirme)
 

NOT: Çatışma Yönetimi Koçluğu programının ardından, kursu tamamlayan katılımcılara CINERGY® Koçluk’tan “CINERGEMS” isimli aylık bülten ücretsiz olarak gönderilecektir. Katılımcılar CINERGY® Koçluk tarafından düzenlenen aylık tele-görüşmelere katılabileceklerdir.


Güncel tarihler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
ADLER INTERNATIONAL