CF

Duygusal Zeka Beyin Profilleri ve Değerlendirici Sertifikasyonu

“Dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’ın Sertifikasyon eğitimi, Türkiye’de Adler Central Europe ve Hayatın Ritmi İş birliğiyle başlıyor!”

Duygusal Zeka ile ilişkilerinizi güçlendirebilir yaşam kalitenizi, verimliliğinizi ve refahınızı arttırabilirsiniz, böylece kendiniz ve diğerleri için benzersiz bir değişimi başlatabilirsiniz.

Kurumunuzda; etkin iletişim, çalışanların hedeflere yönelik yetenek seçimi ve geliştirilmesi, stratejik planlama becerilerinin güçlendirilmesi ile dönüşümü hızlı ve köklü bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Six Seconds

1997 yılında kurulan Six Seconds, kendini %100 Duygusal Zeka gelişimine adamış dünyanın ilk ve en büyük kuruluşudur. 25'ten fazla ülkede ofisleri ve temsilcileri olan organizasyonun ağı, 167 ülkeye ulaşmaktadır. Bugüne kadar 11.500 kişiyi Duygusal Zeka sertifikasyonu sahibi yapan Six Seconds, Özgün Model, Araç ve İlkeler ile insanların Duygusal Zeka yetkinliklerini daha verimli, etkili ve mutlu olmaları için öğretmektedir.

Hayatın Ritmi ve Adler Central Europe İşbirliğiyle

Duygusal Zeka Beyin Profilleri ve Değerlendirici Sertifikasyonu; Hayatın Ritmi ve Adler Central Europe işbirliğiyle Türkçe olarak, ilk kez Türkiye’de açılacaktır. Hayatın Ritmi, Six Seconds’ın 3 yıldır Türkiye Partneridir. Koçluk ve danışmanlık hizmetlerinin yanında, Türkiye’de bir çok ulusal ve uluslararası kuruma “Duygusal Zeka ve Duygusal Zeka Temelli Liderlik, İletişim, Performans Gelişimi” gibi eğitimler vermektedir. Adler Central Europe uzun yıllardır, koçluk temelli eğitimlerini gerek kurumsal, gerekse bireysel alanlarda sürdüren Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin başında gelmektedir. Bu sertifikasyon programının lideri, Six Seconds Duygusal Zeka İleri Eğitmeni Erdem Ercan’dır.

 

33 CCEU kredisi bulunmaktadır!

 

Kazanımlar

Bilgiyi işlerken duygu ve bilgiyi nasıl harmanlandığınızı fark edecek, beyin yeteneklerinizi ve tarzını nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz.

Six Seconds Değerlendirme araçlarını ve metotlarını kullanarak; birebir koçluklarınızda var olan becerilerinizi güçlendirebileceksiniz.

Modeli daha da pratik hale getiren sekiz tane öğrenilebilir, ölçülebilir yetkinlik vardır. Bilimsel metotla geliştirilen profilleri ve raporları deneyimleyerek iş alanınızda (koçluk, eğitim..vb) kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Soyut bir tanımlama sağlayan diğer psikometrik araçlardan farklı olarak, SEI envanteri* uygulanabilir geri bildirim ve harekete geçiren bir yöntem sunar. Performansın ana faktörlerini ölçmek ve geliştirmek için Duygusal Zeka gelişimi alanındaki dünya liderleri tarafından istatistiksel olarak titiz, tamamen uygulamaya yönelik ve küresel bir bakış açısı ile hazırlanan SEI (Six Seconds Emotional Intelligence) değerlendirme araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

EQ Kilidini Açmak, Beyin Profil Uzmanı ve EQ Değerlendiricisi eğitimlerini kapsayan sertifikayı almaya hak kazanacaksınız.

*SEI envanteri, verimliliği, ilişkileri, yaşam kalitesini ve refah düzeyini geliştirmeye yönelik işlemeye uygun iç görüleri ile 150'den fazla ülkede 150.000'den fazla insana 20 dilde yardımcı olmaya devam etmektedir.

Eğitim Hakkında

• Six Seconds’ın güçlü metodolojisine hâkim olarak Duygusal Zeka’nın ne olduğunu, neden ve nasıl çalıştığını öğrenerek Duygusal Zeka ile değer yaratmayı deneyimlemeye yöneliktir.

• Six Seconds modeli hem basit, hem de somuttur. Bu model öğrenmesi kolay, pratik ve eylem odaklıdır ve Duygusal Zeka bilimini uygulamaya geçirmek için bir süreç çerçevesi sağlamaktadır.

• Günümüzün KAYGAN, BELİRSİZ, KARMAŞIK ve KESİN OLMAYAN (VUCA) şartlarında liderler için Duygusal Zeka’nın ve Beyin Profillerinin iç görülerinin neden gerekli olduğunu görecek, üç Duygusal Zeka Profili (Beyin Özet, Beyin Yetenek, Beyin Keşif Profilleri) ve EQ Kontrol Tablosunu niçin ve nasıl kullanacağınızı netleştireceksiniz.

Kimler Katılmalı

Duygusal Zeka Beyin Profilleri ve Değerlendirici Sertifikasyonu; eğitimine, iş ve özel yaşamlarında Six Seconds araçlarını kullanarak; hem kendi yolculuklarında, hem de çevrelerinde olumlu bir dönüşüm yaratmak isteyen herkes katılabilir. Uygulamaya yönelik çalışan bütün profesyoneller, eğitmenler, örgütsel gelişim profesyonelleri, koçlar, danışmanlar, psikologlar ve eğitimciler başta olmak üzere, dünyada bireylerin ve liderlerin sıklıkla kendi gelişimleri için tercih ettiği sertifikasyondur. Kendi alanında yegane olan bu eğitim, Duygusal Zekayı (EQ) iş ve günlük yaşamlarına katmak isteyen insanlar için idealdir.


Güncel tarihler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
ADLER INTERNATIONAL