CF

Gözde Genç – YTÜ Gönüllü Mentorluk Projesi

YTU Mentorluk Projesi’nin bana sundugu danismanlik firsati hayatimin dönüm noktalarindan birtanesidir. 3. Sinif ögrencisiydim ve kariyer hayatima yeni yeni baslamistim. Benim için çok önemli birzamanda koçum Burak Güner ile tanistim.
Koçum ile gerçeklestirdigim her görüsmeden sonra kendimi daha iyi hissediyorum. Bir problemime daha çözüm getirip yeni arayislar içerisinde oluyorum. Bu mutlulugu yasamanin çok keyifli oldugunu söylemek isterim. 2015 yilinin Ocak ayindan itibaren yaptigim koçluk görüsmeleriyle kendimi çok degistirdigime inaniyorum. Artik karsilastigim zorluklar karsisinda hayata daha olumlu bakabiliyorum.Ayrica onlari çözebilmek için farkli yöntemleri yilmadan deneme gücüne de sahip oldum.
Imkansizliklarin degil zorluklarin var olduguna ve onlari basarmak için azimle çalismamiz gerektiginin farkina vardim. Aslinda kim oldugumu, neleri basarabilecegimi, durumlar karsisinda nasil tepki verecegimi, hayatimi nasil renklendirebilecegimi ve en önemlisi zamanimi nasil daha verimli Eger bi
koçunuz varsa çok sanslisiniz yaptiginiz düzenli görüsmeler sayesinde kendinizi kesfediceksiniz.Severek kullandigim küçük bi yöntemi de sizlerle paylasmak istiyorum. Danismanlik için bi not defteriedinin. Görüsmenize gitmeden önce konularinizi not alin. Görüsmeniz bittiginde ulastiginiz sonuçlariyazin. Zaman geçtikçe notlarinizi tekrar tekrar okuyup basardiklarinizi görmek, sizin harika bi duyguyasamanizi saglayacak.

ADLER INTERNATIONAL