CF

Hakkımızda
ADLER INTERNATIONAL LEARNING

Adler International Learning (önceki adıyla Adler School of Professional Coaching) 1998 yılında Adler Profesyonel Okullar başkanı Dr. Linda Page tarafından Toronto’da kuruldu. İş dünyasında Adlerian uygulamaları üzerine uzman olan Dr. Linda Page, uzun yıllar yöneticilik deneyimine sahip 15 profesyonel koçtan oluşan bir heyet ile pilot eğitimlerin ardından kapsamlı içeriği ile Adler Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nı oluşturdu.

2006 yılında koçluk mesleğinin etik kurallarını, eğitim yönergelerini ve standartlarını belirleyen kuruluşların en büyüğü olan ICF tarafından profesyonel koçlar yetiştirmek üzere onay alan akredite program böylece Kanada’nın ilk ICF onaylı sertifika programı unvanını kazandı. Bireylerin yanı sıra kurumlara yönelik eğitim programlarını da Alfred Adler’in “pozitif psikoloji” kuramı üzerine inşa eden Adler International Learning, önceleri Toronto Üniversitesi Sürekli Eğitim Departmanı ile ortak yürüttüğü “Liderlik Koçluğu” çalışmalarını halen Western Üniversitesi ile devam ettirmekte, aynı zamanda sosyal hizmetler ve psikoloji profesyonellerine gelişim imkanı sağlayan TAPE Studies for Professionals ile 10 yıllık bir işbirliği yapmaktadır. Adler International Learning’in kardeş kuruluşu Adler Graduate Professional School ise tam akredite Psikoloji Lisansüstü programları sunmaktadır.

Adler International Learning Kanada, ABD, İngiltere, Norveç, Danimarka, İsviçre, Almanya, Rusya ve Türkiye’de bireysel ve kurumsal programlarıyla 500’den fazla şirkete ve 4.500’den fazla yöneticiye hizmet sunmuştur.
 

Adler International Learning ICF Akredite bir profesyonel koçluk sertifika programı sunmanın yanı sıra ACTO (Koçluk Eğitim Organizasyonları Derneği) üyesi, Yönetici Koçluğu Mezunları Paktı kurucu üyesi, Uluslararası Kurumsal Koçluk Konsorsiyum’u katılımcısı ve WABC (Küresel İş Koçları Derneği) akreditasyon komitesi üyesidir.

ADLER INTERNATIONAL LEARNING CENTRAL EUROPE

2008 yılında Adler Türkiye olarak hizmet vermeye başlayan firma 2010 yılında Orta Avrupa, Yakın Doğu ve Dubai’nin de eklenmesi ile birlikte Adler Central Europe olarak yeniden isimlendirildi. ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ile bugüne dek 800’den fazla üst düzey yönetici, insan kaynakları profesyoneli, eğitmen, psikolog ve diğer meslek sahibini mezun eden Adler Central Europe İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir’de de Türkçe ve İngilizce olarak hizmet sunmaktadır.

Organizasyonlar için Entegre Kurumsal Koçluk Çözümleri sunan Adler Central Europe’un temel kurumsal hizmetleri;

ICF sertifikasyonuna ve geniş profesyonel koçluk ve yöneticilik deneyimine sahip liderleri ve eğitmenleri ile Adler küresel bir know-how’ı yerel deneyimlerle birleştirerek koçluk kültürünün organizasyonun her seviyesinde içselleştirilmesini sağlamakta, böylece kurum içi ve kurumlar arası iletişimi geliştirerek şirketin rekabet üstünlüğünü güçlendirmektedir.

Adler Central Europe bankacılık, otomotiv, enerji, telekomünikasyon, farmakoloji, turizm ve diğer bir çok sektörde ilk 10'da yer alan firmalara sunduğu hizmetlerle sürdürülebilir ve ölçümlenebilir değer yaratmaktadır.

ADLER KOÇLUK MODELİ

Adler Koçluk Modeli hem adını hem de temel prensiplerini “koçluğun babası” olarak anılan Avusturyalı tıp doktoru ve psikoterapist Alfred Adler’in bireysel psikoloji çalışmalarından alıyor. Alfred Adler’in bireyin duygu ve düşüncelerini onu toplumdan izole etmeden, çevresel faktörleri hesaba katarak bütünselliği bozmadan irdeleyen yaklaşımı modern bireysel psikolojinin ana yapı taşlarındandır. Her insanın doğuştan getirdiği güçlü yanları ve biriktirdiği deneyimleri ile eşsiz bir kaynak olduğunu savunan bu yaklaşım Adler Koçluk Modeli’nin “farklılığa değer veren” ve “bütünün parçalardan öte olduğunu” hatırlatan karakterinin özünü oluşturuyor.

Dünya çapındaki ayrıcalıklı bireyler, liderler ve kurumlar, iki tür birinci sınıf hizmet aracılığıyla pozitif değişim yaratmak için Adler International Learning Central Europe’a güven duyar. Bu hizmetler:

Onaylı profesyonel koç olmak isteyenler veya iş yerinde koçluk yaklaşımını benimsemek isteyenler için kuram ve etkin uygulamanın birleştirildiği kapsamlı bir Koçluk Sertifika Programı. Koçluk Sertifika Programı Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından onaylanmıştır.

Yeteneklerini ortaya çıkararak çalışanların performans, ilişki ve verimlerini geliştirmek isteyen liderleri ilgili beceri ve proseslerle donatan yenilikçi Kurumsal Programlar. Adler’in en önemli kurumsal hizmetlerinden biri olan Pozitif Değişim: Koç gibi Lider Programı, daha etkili bir lider olmak isteyen yönetici ve liderler için uygundur. Ayrıca program, ICH Koçluk Eğitim Birimleri (CCEU) tarafından kredilendirilmiştir. 

ADLER INTERNATIONAL