CF

Mehmet SAHAN, Mali İşler Danışmanı

1960 yılında İzmir Ödemiş’te doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ödemiş’te tamamladıktan sonra 1982 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sanayi ve Denizcilik sektörlerinde çalışmış, 1984 - 1986 yılları arasında dünyanın en büyük denetleme şirketlerinden birinde CAS departmanında görev aldıktan sonra kendi bürosunu açarak 2007 yılına kadar Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmıştır. 3568 sayılı kanun kapsamında, 2007 yılında Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarını vererek Yeminli Mali Müşavir unvanını almıştır. 2008 yılından bu yana bir mali müşavirlik ve bağımsız denetim şirketinin ortağı olarak Baş Denetçi görevi ile çalışmaya devam etmektedir. 2011 yılında Sermaye Piyasası Kurumu’nun düzenlemiş olduğu sınavları başarıyla geçerek Bağımsız Denetçi lisansını almış ve sermaye piyasasında faaliyet gösteren firmaların bağımsız denetimini yapma yetkisine sahip olmuştur.

Profesyonel Koçluk sertifikasyonunu Adler Central Europe bünyesinde tamamlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), ICF Türkiye ve Yönetim Danışmanları Derneği üyesi olarak mesleki faaliyetlerini sürdürmektedir

Muhasebe Uzmanları Derneği üyesidir. Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Merkez Başkan Yardımcılığı ve İstivak İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı yönetim kurulu üyeliği yapmış olup, şu anda İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği İstanbul Şube Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

ADLER INTERNATIONAL