CF

İç Koçluk Hizmetleri

Sürecin Her Aşamasında Çözüm Ortaklığı

Adler Entegre Kurumsal Koçluk Çözümlerinin halkalarından biri olan iç koçluk hizmeti ile şirket içerisinde orta ve uzun vadeli hedefler doğrultusunda çalışanların verimini, performansını vefarkındalığını arttırmak, şirket içinde sürekli olarak koçluk sürecine devam edilmesi, şirket içi yetiştirilen koçun mentorluk alarak yetkinliklerini devamlı pekiştirmesi hedeflenir.

IK Yöneticileri, departman müdürleri, liderler ve üst yöneticiler Adler Profesyonel Yönetici Koçları ile minimum 6 ay süreyle mentorluk çalışması yaparak iç koçluk alanındaki yetkinliklerini geliştirir ve pratik kazanırlar.

İç Koçluk Hizmeti kişinin koçluk yetkinlikleri kazandıktan sonra çalıştığı şirket içinde kendi departmanı ya da İnsan Kaynaklarının yönlendirdiği kişiler ile koçluk sürecine adım atmasını sağlar. Bu koçluk sistemi, kişinin kendi koçluk becerilerini deneyimlemesinin yanı sıra şirket içindeki çalışanların koçluk sürecine girmesini sağlar ve zayıf oldukları konularda farkındalıklarını arttırır.

İç Koçluk Hizmetleri alacak yöneticinin Adler CE Profesayonel Sertifikalı Koçluk Programlarını bitirmiş olması, ICF Üyesi olması ve mentorluk alıyor olması gerekmektedir.

UYGULAMA

İç Koçluk yapacak kişi alması gereken programları aldıktan sonra çalıştığı şirketin ilgili departmanı ile sürece ne şekilde ve nasıl başlayacaklarını kararlaştırırlar. Sonrasında Adler Yönetici Koçu ile 6 ay süreli her ay 1 kere olarak mentorluk programlarına başlarlar. Bu sırada şirket içerisinde koçluk alan yöneticiler ile 2 hafta aralıklı olarak seanslarına başlarlar. Bu sürecin en verimli şekilde devam etmesi için, Adler Yönetici Koçları ile Şirket içi Koçunun paralel olarak hareket etmesi gerekmektedir.

AŞAMALAR

Şirketin IK Departmanı ya da ilgili departman, Sertifikalı Profesyonel Koçluk Programlarına katılmış olan yöneticileri arasından koçluk yetkinliklerini devam ettirebilecek kişiler arasından ihtiyaçlarına dayalı sayıda İç Koç seçerler, Şirket içinde koçluk almasını istedikleri kişiler ile dizayn seansı düzenlenerek danışan- koç arasındaki ilişkinin olumluluğuna bakılır ve sürece başlanır.

ADLER INTERNATIONAL