CF

İlgin GÜNÖY, Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir doğumlu olan İlgin Günöy İzmir Türk Koleji’nde tamamladığı lise öğreniminden sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Klasik Arkeoloji bölümünde lisans eğitimine devam etmiştir. Lisans eğitimi bittikten sonra tekrar İzmir’e dönen Günöy Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne girmiş, Restorasyon Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yükseköğrenimden sonra meslek hayatına akademisyen olarak devam eden Günöy, ilk önce DEÜ Mimarlık Fakültesi Sanat Tarihi ve Antik Yunan Mimarisi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmış, daha sonra ise Ege Üniversitesi Sanat Tarihi ve Eğitim Psikolojisi Okutmanı olarak görev almıştır.

2011 yılının Mart ayında Adler Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nı tamamlayan İlgin Günöy, koçluktan gelen pozitif değişim ve gelişimi kısa sürede üzerinde hissederek bireylere koçluk vermeye başlamış; 2012 yılının Aralık ayında ise Adler Central Europe İzmir Temsilcisi olarak görev almıştır.

Akademik hayatının yanı sıra bir çok toplumsal sorumluluk projesinde yer alan Günöy, koçluğu ‘kişinin kendini tanıması, karşısındakiyle empati kurabilmesi ve değerleriyle hayatına yön verebilmesi için çok önemli bir basamak’ olarak tanımlamaktadır. Çevresel faaliyetler ve toplumsal çalışmalarla aktif olarak ilgilenmekte olup, hobileri arasında sinema ve tiyatro bulunmaktadır. İlgin Günöy, iyi derecede İngilizce, orta derecede İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir. İlgin Günöy Ege Kültür Vakfı, Düşünce ve Eylem Vakfı, Sokak Çocukları Derneği, Bir Dilek Tut Derneği’nde de aktif olarak görev almıştır.

ADLER INTERNATIONAL