Adler Gazetesi

Coaching for positive change

 

 

Ayşe Coral

Genel Müdür

Sevgili Adler Mezunları, Değerli Koçlarımız,

Adler Central Europe ailesi olarak gittikçe büyüyerek toplumda koçluk mesleğinin gelişmesinde yarattığımız değer ve etkiyi görmek bizleri son derece mutlu etmektedir.

Bu yıl hepimizi derinden etkileyen Adler Central Europe’un kurucusu ve koçluğun Türkiye’de gelişmesine sevgisi ve vizyonuyla büyük katkı sağlayan sevgili Ersin Günöy’ü sonsuzluğa uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşadık. Her zaman kalbimizde yaşayacak ve sevgiyle anacağız. En büyük arzusu Adler mezunlarımızı ve tüm ekibimizi bir çatı altında toplamaktı ve bunu da Çınar ağacı metaforunu kullanarak gerçekleştirmek istiyordu. Bizler de bu misyonu gerçekleştirmek adına 2015 yılında Çınar ağacının altında hep birlikte toplanarak daha çok paylaşımların ve eğitimlerin olduğu etkinlikleri düzenlemeyi hedefliyoruz. Adler Central Europe, koçluk yolculuğunuzda her zaman yanınızda olacaktır. Sizleri “Çınar Ağacı’’nın altında birlik ve beraberlik içinde, sevgiyle el ele toplanmaya davet ediyoruz.

Bu bağlamda her iki ayda bir size bültenimiz gönderilecek ve bununla birlikte tüm yeni programların içerik ve detayları mail ortamında sunulacaktır. Sizlerdende beklentilerinizi ve geri bildirimlerinizi her zaman bekliyoruz.

2015 yılının tüm hedeflerinizin ve ideallerinizin gerçekleşeceği, barışın ve huzurun anlayışla harmanlandığı bir yıl olmasını diliyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Sevgilerimle,

Ayşe Coral ACC, ATC

 

Adria Trowhill

MCC, MA, ACPC

Değerli Adler Öğrencileri,

2014 yılı Adler Koçluk Programlarında müthiş bir yükselmenin yanı sıra sevgili Ersin Günöy’ü kaybetmenin acısınını yaşadığımız bir yıl oldu. Bununla birlikte, tutarlı bir şekilde yüksek kalite, deneyim ve öğrenmeye yönelik koçluk eğitimlerimizi Ersin’in açtığı bu yolda gerçekleştirmeye devam ettik ve bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz.

Hepimizi kendi içimizde derinleşmeyi gerçekleştirmek için yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan maceralarla bütünleşerek anda farkındalıkla dans etmeye davet ediyorum. Kendi içimizdeki bu bütünleşme dünyamıza barış ve duygusal zenginlik getirsin.

Hepinize iyi seneler diler, 2015 yılından tüm güzellikleri getirmesini dilerim!

Adria Trowhill

Adler International Fakülte Dekanı

 

Yücel Kosal

Fakülte Başkanı

Sevgili Adler Mezunları,

Adler ailesi olarak 2014 yılına geride bırakırken , sekizinci yılımıza gururla giriyoruz.

Toplam eğitim alan mezun sayımız 800’ü aşmış bulunmaktadır.Bunun gerçekleşmesinde öncü olan ve koçluğa kendini adamış olan sevgili kardeşimiz Ersin Günoy’u üzülerek bu yıl birlik yolculuğuna uğurladık kendisi ışığıyla hala kalplerimizde yaşamaya devam ediyor... Ersin birleştirici etkisiyle hepimizi bir araya getirdi ve yolumuz açtı. Yolu ışık olsun.

Adler olarak 2015 yılında koçluk yolculuğunu paylamış, aynı dili konuşan, kendini geliştirmek ve büyütmeyi hayat amacı edinmiş olan arkadaşlarımızı nasıl bir araya getiririz ve nasıl katkıda bulunuruz diye zaten var olan bir talebi yerine gerçekleştirmek için niyet koyduk. Bu amaçla sizlerinde katkılarına ve bize yol göstermesi açısından, gerçekten siz ne hizmet ederdi ? konusunda geri bildirimlerinize açığız.

Bu vesileyle 2015 yılının hepimize sağlık, huzur,neşe, mutluluk getirmesini dileriz…

Sevgilerimizle

Yücel Kosal, PCC, CPCC

 

Yeni projeler, yeni programlar!


Fakülte Liderlerimizden Burcu Yalman’ın 2011 yılından beri Türkiye’de bayanlara sunduğu 3 günlük ‘Öze Dönüş (Coming into your Own)’ Eğitimi Nisan ayı itibariyle iş birliği çerçevesinde konaklamalı ve konaklamasız program opsiyonlarıyla sizlere sunulacaktır. Programla ilgili detalyı bilgi almak için workshop@adlerce.com adresine mail atabilirsiniz.Yeni seneyle birlikte, her gün büyüyen Adler Ailesine özel iki ayda bir 3. Cumartesi günleri gerçekleştireceğimiz 1 günlük Workshoplar ile Koçluk hayatınızı destekliyoruz!


Ayla Türkmen’den ‘Koçluk Yolculuğum’ Atölyesi;

Bir gün içerisinde üç bölümden oluşan Koçluk Yolculuğum atölye çalışması, şu andaki yaşamınızda kendi seçiminiz olan ve isteyerek başladığınız yolculuğunuzda, bireysel hayallerle çalışmanızı ve aynı zamanda sizinle benzer yolculuğa hazırlanan diğer koçlarla da paylaşımda bulunmanızı sağlamaktadır.

Devamını Oku...Burcu Yalman’dan ‘Koçlukta Etkili Keşif Görüşmeleri’ Atölyesi;


Katılımcılar, Keşif Görüşmesi bağlamında, koçluk süreçlerine nasıl etkili bir başlangıç yapabileceklerine dair bilgi, deneyim ve anlayış kazanacaklardır. Keşif görüşmesinin de bir koçluk görüşmesi olduğu ve koçun koçluk yetkinlikleriyle beraber, yaratıcılığını, kalbini ve bilmini sürece getirmesinin etkiyi arttıracak en önemli unsur olduğu unutulmamalıdır. Bu doğrultuda, keşif görüşmelerinde ele alınan belli başlı konuların olmasının ve standart metod/ araçlar kullanılmasının yanı sıra, iyi bir başlangıç, danışanın ihtiyaç ve beklentisine göre şekillenen ve görüşmenin sonunda maksimum fayda alınması için izlenecek yol üzerinde çalışılacaktır.

Sürecin olmazsa olmazları, etkili ve net kontrat yapma, koç ve danışanın sorumlulukları, yaratıcı keşif yöntemleri ve farklı farkındalık seviyelerindeki danışanları netleştirmeye yönelik yaklaşımları bu programda öğreneceksiniz. Demo ve uygulamalarla desteklenecek olan bu atölyeye Sertifikasyon programlarının 3 modülünü tamamlayan tüm öğrencilerimiz katılabilirler.Yeni yılda da derinlemesine koçluk Programı Practicum sizlerle...


9 ay boyunca bulunacağınız koçluk yolculuğunda kazanım ve öğrenimlerinizi sağlamlaştırırsınız. Koçluk deneyimlerinin paylaşımı ve koçluk yolculuğunuzdaki değerlerinizi, güçlü yanlarınızı benimsemek ve süreçte detaylı geri bildirim almak Practicum sürecindeki vizyonun en önemli parçasıdır. Kuvvetli iletişimin gücü ve koçlukta derinleşmenin verdiği öğrenimler süreçte supervizyon, grup içi koçluk, laboratuar çalışmaları ve mentorluklarla desteklenerek, koçluk yolculuğunuzu bir üst seviyeye çıkarmaktadır.

Şubat ayında başlayacak ileri düzey koçluk programı: Practicum hakkında detaylı bilgi için practicum@adlerce.com adresine mail atabilirsiniz!


Adler Kurumsal Koçluk Programlarına yenilerini ekliyoruz!


Koçluk Okulu şemsiyesi altında Profesyonel Koçlar yetiştirmenin yanı sıra Kurumlarda Koçluk kültürünün oluşması ve yayılması için sunduğumuz programlara bu sene Çatışma Yönetimi Koçluğu (Conflict Management Coaching) ve Koçluk Yetkinlikleriyle Liderlik Gelişimi Programları gibi yeni hizmetler eklenmiştir. Sene içerisinde yeniliklerimizle ilgili detaylı bilgileri paylaşacağız.

Kurumsal programlarla ilgili detaylı bilgi için lütfen corporate@adlerce.com adresinden bizimle iletişime geçiniz!

 

Asena Yalınız

CarrefourSA - İnsan Kaynakları Direktörü

Koçluk, gerek profesyonel gerek özel hayatımızda pekçok alanda faydalanabileceğimiz bir araç. Benim koçlukla tanışmam, 2007 yılında Yönetici Koçluğu kapsamında koçluk alarak oldu. Sevgili koçum, hayatıma çok daha farklı açılardan bakabilmemi, karar vermem gereken durumlarda seçeneklerimi nasıl çeşitlendirebileceğimi bulmamı sağladı. Bu deneyim, koçluğa bakışımı da değiştirmişti. Bunu üzerine, çalıştığım şirketteki diğer yöneticilerin de bu araçtan faydalabilmesi, daha da önemlisi, bir yöneticide olmazsa olmaz diyebileceğimiz koçluk yetkinliğinin geliştirilmesi için bir yöntem arayışına girdik.

O dönemde Türkiye’de faaliyet gösteren tüm koçluk ekollerini inceledik. Sonuçta bize hem araç çeşitliliği, hem de içerik olarak en uygun görünen ekolün Adler olduğunu düşünerek kendimiz deneyimlemek için İnsan Kaynakları’ndan 5 kişilik bir ekip olarak 3 modülden oluşan koçluk programını tamamladık. Ardından Pozitif Değişim Koç Gibi Lider programını da alarak bu eğitimin 2 günlük bir kısmını şirketimizdeki tüm yöneticilere verdik. Ana işimiz satış olduğu için, bu eğitimi alan yöneticilerimizin hem kendilerindeki hem de ekiplerindeki olumlu gelişmeler, şirketin iş sonuçlarına da aynı şekilde yansımaya başladı. Öte yandan, müşteri memnuniyeti ve çalışan memnuniyetini de önemli ölçüde artırdığını gözlemledik.

Adler’den aldığım koçluk eğitimlerinin en büyük katkılarından biri de ömür boyu sürecek dostlukların ve gelişim fırsatlarının başlangıcı olmasıydı.

 
Ana Sayfa  |  Adler  |  Hizmetler  |  İletişim