Adler International Learning

 

Adler International Learning

Adler International Learning, iş dünyasında Adlerian uygulamaları üzerine uzman olan Dr. Linda Page  tarafından 1998 yılında Kanada Toronto’da kuruldu.  2006 yılında koçluk mesleğinin etik kurallarını, eğitim yönergelerini ve standartlarını belirleyen kuruluşların en büyüğü olan ICF tarafından profesyonel koçlar yetiştirmek üzere onay alan akredite program böylece Kanada’nın ilk ICF onaylı sertifika programı unvanını kazandı.

Bireylerin yanı sıra kurumlara yönelik eğitim programlarını da Alfred Adler’in “pozitif psikoloji” kuramı üzerine inşa eden Adler International Learning, önceleri Toronto Üniversitesi Sürekli Eğitim Departmanı ile ortak yürüttüğü “Liderlik Koçluğu” çalışmalarını halen Western Üniversitesi ile devam ettirmekte, aynı zamanda sosyal hizmetler ve psikoloji profesyonellerine gelişim imkanı sağlayan TAPE Studies for Professionals ile 10 yıllık bir işbirliği yapmaktadır. Adler International Learning’in kardeş kuruluşu Adler Graduate Professional School ise tam akredite Psikoloji Lisansüstü programları sunmaktadır.

Adler International Learning Kanada, ABD, İngiltere, Norveç, Danimarka, İsviçre, Almanya, Rusya ve Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Azerbaycan’da bireysel ve kurumsal programlarıyla 1.500’den fazla şirkete ve 7.500’den fazla yöneticiye hizmetlerini sunmuştur.

Adler International Learning ICF Akredite bir profesyonel koçluk sertifika programı sunmanın yanı sıra ACTO (Koçluk Eğitim Organizasyonları Derneği) üyesi, Yönetici Koçluğu Mezunları Paktı kurucu üyesi, Uluslararası Kurumsal Koçluk Konsorsiyum’u katılımcısı ve WABC (Küresel İş Koçları Derneği) akreditasyon komitesi üyesidir.

 
 
 
 
0

Farklı Ülke

0+

Şirket

0+

Yönetici

0

Yılından Günümüze

Yukarı