CF

İleri Düzey Koçluk Programı: Practicum

Practicum, yoğun ve güçlü bir öğrenme sürecidir ve şu öğrenme unsurlarının bütünleştirilmesiyle birlikte, koçluk konusundaki ustalığınızı derinleştirir: koçluk uygulamalarınızın denetimi ve geribildirim; Öğrenme Laboratuarlarına katılım (danışan vakalarının değerlendirildiği, koçluk konseptlerinin derinlemesine keşfedildiği ve diğer öğrencilerle etkileşim kurmak suretiyle öğrenme sürecinin derinleştirildiği laboratuarlar); danışanlara koçluk etme (en az 40 saat) ve koçluk deneyiminden öğrendiklerinizi amaca yönelik bir şekilde yansıtma; onaylanmış bir koçtan koçluk desteği alma; görevler ve ekstra okumalarla uğraşma. Ayrıca, model ve prensiplerin koçluk sürecini ve deneyimini tanımlamaktaki ortak rolüne ilişkin daha derin bir bilinç kazanarak, Adler modeli ve Adler Rehberlik Prensipleri hakkındaki anlayışınızı geliştireceksiniz.

Kimler Katılmalı

Bu program, Sertifika Programının dördüncü bölümüdür. Usta Koçluğa Doğru İlerleme programını tamamlayan herkes, bu programa katılabilir. Öğrenciler, belirli koşulları karşılamaları ve Uygulama Dönemlerinin ilk üçte birlik kısmında Usta Koçluğa Doğru İlerleme kursuna katılmaları şartıyla, İş Ortamında Koçluk programını tamamladıktan sonra, bu programa başvurabilirler.

Zaman Taahhüd

Practicum programı, kayıt işleminden programın tamamlanmasına kadar yaklaşık 7 aylık (26 hafta) bir süreye yayılır. Bu yedi ay boyunca, öğrenciler koçluk sürecinde aktif bir şekilde yer almalı ve koşulları başarıyla karşılayabilmek için, öğrenme unsurlarına her hafta katılmalıdırlar. Öğrenciler, ancak Uygulama Programının tüm koşullarını sağladıktan ve danışanlarla en az 100 saatlik bir koçluk deneyimini tamamladıktan sonra sertifika sınavına girmeye hak kazanırlar.

Format

Practicum, Öğrenme Laboratuarlarının Adler Okulu’nda (4 saat süreyle) denetim ve geribildirim aşamalarının telefonda ve sanal bir biçimde (2 saat süreyle) yürütüldüğü bir formatta sunulmaktadır. Öğrenciler, bir öğrenci topluluğu halinde kaydedilirler ve kendilerine 7 aylık bu süreçte birlikte çalışacakları bir Laboratuar Lideri ve süpervizörler atanır. Öğrenci topluluğu, 7 aylık süreç boyunca bir arada olacakları için, birbirlerine yetenekleri konusunda destek olmaları, öğrenme sürecini daha da verimli kılacaktır. Uygulama programında, bir öğrenci grubu 8-12 kişiden oluşur.

Sertifika Sınavı

a- Yazılı sınav
b- Sözlü sınav
c- Sınava girme hakkını kazanmak için, en az 100 saatlik koçluk deneyimini tamamlamış olmanız gerekmektedir.
d- Sertifikasyon Sınavına katılım için Practicum programını tamamlamak gerekmektedir.
e- Practicum ve Sertifikasyon Sınav sürecine katılmak ve detaylı bilgi almak için Practicum Danışmanı ile +90 212 319 7730 telefon numarasından veya practicum@adlerce.com e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Practicum hakkında Sıkça Sorulan Sorular...

ADLER INTERNATIONAL