CF

Burak GÜNER (ACC, ACPC)

 1991 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına devam ettiğim sırada 2004 – 2005 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) İşletme Yüksek Lisansını (Executive MBA) tamamlamıştır. Bununla birlikte özellikle Siemens bünyesinde yöneticilik becerileri, karar alma ve zor durumlarla başa çıkma konularını kapsayan 4 aylık yurt dışı destekli People and Business Management Learning Program (PMB2) eğitimini tamamlamıştır.


İş hayatına 1992 yılında sırasıyla Conrad, Four Seasons ve Crowne Plaza Ataköy otellerinde çeşitli görevlerde bulunarak başlamıştır. Crowne Plaza Ataköy otelinde Bütçe ve Kredi Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2000 yılında Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Telekominikasyon bölümünde Ticari Uzman olarak göreve başlamıştır. Siemens’te Telekomünikasyon bölümünden sonra sırasıyla satın alma, Enerji Grubu anahtar teslim proje yönetimi grubu, Enerji grubu servis bölümü ticari yöneticiliği, Rüzgâr grubu ticari yöneticiliği görevlerini yapmıştır. Halen Enerji grubu anahtar teslim proje grubunda çalışmaya devam etmektdir.


Koçluk kariyerine Mart 2014 Adler Coaching’den “Profesyonel Koçluğun Temelleri” eğitimi, Nisan 2014 Adler Coaching “İş Ortamında Koçluk” eğitimi, Mayıs 2014 Adler Coaching “Usta Koçluğa Doğru ilerleme” eğitimi, Haziran 2014 Adler Coaching “Embrace Your Authenticity” Workshopu, Eylül 2014 – Haziran 2014 tarihleri arasında Practicum “İleri Düzey Koçluk Eğitimi” tamamlamıştır. Bununla birlikte “İleri Seviye Koçlar için Transaksiyonel Analiz TA” eğitimini almıştır. Adler bünyesinde gerçekleşmekte olan “Üniversite Öğrencilerine Gönüllü Koçluk” sosyal sorumluluk projesinden sorumludur. Bu kapsamda üniversitelerde özellikle öğrencilerin koçluk kavramı ile tanışması ve bu süreçten faydalanmalarını sağlayarak farkındalıklarının artması için gönüllü çalışmalar yapmaktadır.


23 yıllık profesyonel hayatı boyunca farklı sektörlerde çalışmak, farklı bölümlerde görev yapmak, farklı yönetim kademelerinde bulunmak hem kurumsal hem de yönetici koçluğu yaparken kendisine yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak birçok dernekte aldığı gönüllülük esasına dayalı görevlerde edindiği sosyal beceriler koçluk görüşmelerinde hem danışana hem de danışanın bağlı bulunduğu kuruma vermiş olduğu hizmetin kalitesinin artmasına destek olmaktadır. Koç olarak sahip olduğu dört nitelik seti bulunmaktadır. Bunlar koçluk anlayışı/kalbi, koçluk mesleği ve sanatı, koçluk dışındaki bilgi ve uzmanlık ve geçmişten gelen bilgi ve deneyimidir. Sahip olduğu eğiti ve bilgi seviyesi danışanları ile iyi bir güven ortamı oluşturmasını sağlamaktadır. Koçluk eğitimine başladığı günden bu yana toplam 200 saat koçluk görüşmesi tamamlanmıştır.


Profesyonel hayatımın yanında 1999 yılından bu yana çeşitli derneklerde görev almıştır. Bunların içinde Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI), Maltepe Rotary Kulübü, Lisanssız Elektrik Üretim Derneği (LİDER), Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Acil İhtiyaç Projesi Vakfı (AİP), Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), Koçluk Platformu Derneği (KPD) ve Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) bulunmaktadır. Bu derneklerde proje direktörlüğü, yönetim kurulu üyeliği, başkanlık gibi çeşitli görevlerde bulunmuş ve bulunmaktadır.

ADLER INTERNATIONAL